Lütfen bekleyin..

DOLAR
istanbul
26°
17 Temmuz 2018, 10:36

AÖF vize sınav sonuçları açıklandı mı?

17 Aralık 2014, 14:16

Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) sınavları 6-7 Aralık tarihlerinde yapıldı. Vize sınavı sonuçları açıklandı mı? Açıköğretim sonuçları ne zaman açıklanacak. İşte tüm detaylar.

Merakla AÖF sınav sonuçlarının bugünlerde açıklanmasını bekliyor. Geçtiğimiz hafta sınav soru ve cevapları yayınlandı.AÖF sınav sonuçlarının da 10 gün içerisinde açıklanması bekleniyor AÖF sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz burada olacak

AÖF sonuçları sınavın yapılmasından takriben 10 ila 15 gün içinde açıklanmaktadır. Sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz sitemizde haber verilecektir.

Güz Dönemi vize sınavları soru ve cevapları yayınlandı. Soru ve cevaplara aşağıda yer alan link ile sisteme giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

AÖF soru ve cevapları öğrencilerin erişimine açıldı

Merakla beklenen AÖF soru ve cevapları öğrencilerin erişimine açıldı. AÖF soru ve cevaplarının paylaşılması sonrasında öğrenciler bir nebze de olsa rahatladı. Şimdi AÖF sınav sonuçları bekleniyor.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Güz Dönemi ara sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı öğrenciler tarafından merak ediliyordu. Öğrencilerin beklediği açıklama AÖF'den geldi. AÖF sınav soru ve cevaplarını internet sitesinden paylaştı. İsteyen öğrenciler AÖF soru ve cevaplarına "Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınav Yayınlama Sistemi" üzerinden oturum açarak erişebilecek. AÖF Güz Dönemi ara sınavları 6-7 Aralık tarihlerinde gerçekleştirildi. Sınavların yapılmasının ardından bu kez öğrencileri AÖF soru ve cevaplarının ne zaman açıklanacağına dair merak sardı. Ancak AÖF öğrencileri fazla bekletmedi ve sınav soru ve cevaplarını AÖF sistemi üzerinden öğrencilerin erişimine açtı.

AÖF SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN

2001 yılından bu yana AÖF sınav soru ve cevaplarını e-Kitap formatında öğrencilere paylaşıyor. Bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi AÖF soru ve cevapları Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınav Yayınlama Sistemi üzerinden öğrencilerle paylaşıldı. Öğrenciler T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak sisteme girip hem bu yıl ki, hem de geçmiş yıllardaki sorulara erişebiliyorlar. AÖF soru ve cevaplarının açıklanmasının ardından öğrenciler bu kez AÖF sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak eder oldular. AÖF sınav sonuçlarını sınav tarihinden yaklaşık 30 gün sonra açıklaması bekleniyor.

AÖF Sınav Tarihleri:

Güz Dönemi Ara Sınavı 6-7 Aralık 2014'te yapıldı. Sırada Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı var ki bu 24-25 Ocak 2015 tarihinde yapılacak.

AÖF Bahar Dönemi Ara Sınavı 25-26 Nisan 2015, Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı ise 6-7 Haziran 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

AÖF SINAV SORULARI VE CEVAPLARI

Anadolu Üniversitesi Soru Ve Cevaplarına ulaşma yönergesi:

Anadolu Üniversitesi İktisat, İşletme ve Açıköğretim Fakülteleri 2001 yılından bu yana sınav soruları ve cevap anahtarları e-Kitap biçiminde yayınlanmaktadır. Öğrenciler TC kimlik numarasıyla oturum açarak (Açıköğretim Fakültesi oturum açma sayfası: için tıklayınız) "Fakülte" başlığından "Sınav Soruları" seçeneğine, "Bölüm" başlığından öğretim yılını, "Ders" başlığından istenen sınavı seçerek sınav sorularına erişebilirler.

Eğer Açıköğretim sistemiyle öğrenim gören Açıköğretim Fakültesi, İşletme Fakültesi ve İktisat Fakültesi öğrencisi iseniz, "T.C. Kimlik Numaranız" ile e-Öğrenme Portalına oturum açabilirsiniz.

Sınav sonuçları sınav tarihinden itibaren yaklaşık 30 gün içinde açıklanacaktır...

Sınav Geçme Notları:

84 – 100 AA 4,00 Geçti

77 – 83 AB 3,70 Geçti

71 – 76 BA 3,30 Geçti

66 – 70 BB 3,00 Geçti

61 – 65 BC 2,70 Geçti

56 – 60 CB 2,30 Geçti

50 – 55 CC 2,00 Geçti

46 – 49 CD 1,70 Ortalamaya Bazlı Geçti

40 – 45 DC 1,30 Ortalamaya Bazlı Geçti

33 – 39 DD 1,00 Ortalamaya Bazlı Geçti

0 – 32 FF 0,00 Kaldı

AÖF SINAV MERKEZLERİ

Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) bu zamana kadar il merkezleri ve 7 ilçede sınav yaparken, 2014-2015 öğretim yılı itibari ile sınav yapılan ilçe sayısını 17'ye çıkardı. Daha önce;Antalya-Alanya, Balıkesir-Bandırma, Hatay-İskenderun, Edirne-Keşan, Bursa-İnegöl, Kocaeli-Gebze ve Muğla-Fethiye'de yapılan AÖF sınavları, AÖF tarafından yayınlanan 2014-2015 Öğrenci Kılavuzunda yer alan 10 yeni ilçede daha yapılacak.

10 YENİ İLÇE

7 ilçedeki sınav merkezlerinin arasına; Kahramanmaraş-Elbistan, Ankara-Polatlı, Balıkesir-Edremit, Konya-Ereğli, Manisa-Salihli, Ağrı-Patnos, Muğla-Milas, Tekirdağ-Çorlu, Şanlıurfa-Siverek ve Van-Erciş de eklendi.

AÖF Sınav Kuralları

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinde güz döneminde güz dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı, bahar döneminde bahar dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı olmak üzere ilgili öğretim dönemlerinde yeni kayıt yaptıran ve kaydını yenileten öğrencilere dört sınav yapılmakta olup öğrenciler Cumartesi-Pazar günleri Sabah ve öğleden sonra dört oturumda sınavlara katılmaktadırlar.

Sınavlar Türkiye ve K.K.T.C. Lefkoşa'da aynı saatlerde sabah 9.30'da, öğlenden sonra 14.00'da yapılmaktadır.

Sınavlarda soru Kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır. Sınavlar beş seçenekli çoktan seçmeli test şeklinde yapılmaktadır.

Sınavın yapıldığı Cumartesi ve Pazar günlerinde AÖF büroları 08.00 – 16.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Öğrenciler seçmiş oldukları sınav merkezlerinde sınava katılırlar. Öğrencilerin; ara sınav ve dönem sonu sınavlarına hangi il, ilçe, bina, salon, sıra, tarihte ve saatte sınava gireceği "Sınava Giriş Belgesi"nde belirtilmektedir.

Öğrenciler, Sınav Giriş Belgesini sınav tarihinden bir hafta öncesinde Öğrenci Girişi bölümünden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yaparak veya AÖF Bürolarındanalacaklardır. Sınav Giriş Belgeleri öğrencilerin adreslerine posta ile gönderilmemektedir.

Sınavların organizasyonu, uygulama ve değerlendirilmesi Anadolu Üniversitesince yürütülmektedir.

Sınav Süresi ve Sınav Oturumları

Öğrencilere, sınava gireceği her ders için 20 soru sorulacak, 30'ar dakika sınav süresi verilecektir.

Sınavlar Cumartesi-Pazar günleri dört oturum halinde yapılmaktadır.

Güz döneminde; Cumartesi ve Pazar sabah oturumunda 1. ve 5. yarıyılların, öğleden sonra oturumunda 3. ve 7.yarıyılların; bahar döneminde Cumartesi ve Pazar sabah oturumunda 2. ve 6. yarıyılların, öğleden sonra oturumunda 4. ve 8. yarıyılların sınavları yapılmaktadır.

Sınav Yeri Organizasyonu

Öğrencilerin oturduğu semt ve ilçeye göre seçtiği sınav merkezi kapsamında bulunan okullara öğrencilerin sorumlu olduğu dersler, kayıtlı bulundukları yarıyıl vb. ölçütler göz önüne alınarak bilgisayar sistemiyle ve birbirini takip eden düzen içerisinde sınav ataması yapılmaktadır.

Üniversitemiz, sınav merkezine ulaşımın kolay sağlanması, öğrenci yoğunluğu ve sınav yapılacak binaların sınava uygun olup olmadığı gibi kriterleri de göz önüne almaktadır.

Toplu sınav ataması anında herhangi bir öğrencinin yerinin değiştirilmesi kendi koşullarına benzer gruptan ayrılarak başka bir salon veya binaya atanması mümkün değildir.

Öğrenciler ikamet ettikleri semte göre uygun olan üniversitemiz tarafından belirlenen sınav merkezlerini seçebilmektedir.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
AÇIKÖĞRETİM Kategorisindeki Diğer Haberler
Açık Öğretim Sınav Sonuçları Cuma günü Açıklanıyor
AÖF güz dönemi sınav soruları cevapları yayınlandı
Anadolu Üniversitesi'den (AÜ) yaklaşık 1,5 milyon öğrencinin merakla be..
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Açıköğretim Fakültesi&#..
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
Borç Yapılandırmasına Başvurdunuz mu?

bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=